מהו הרוב הדרוש לתמ׳׳א 38?

>>>מהו הרוב הדרוש לתמ׳׳א 38?
מהו הרוב הדרוש לתמ׳׳א 38? 2018-06-13T14:34:25+00:00

לפרויקט מסוג תמ”א 38 – הרוב הדרוש לצורך ביצוע פרויקט מסוג תמ”א 38 הינו שני שלישים מבעלי הזכויות הקיימות אשר לנכסיהם צמודים שני שלישים מהרכוש המשותף בניין.

לפרויקט מסוג תמ”א 38/2 (פינוי בינוי קטן) – בחודש יוני 2012 שונה חוק המקרקעין כך שנקבע שלצורך ביצוע פרויקט מסוג תמ”א 38/2 יש צורך ברוב של 80% מבעלי הנכסים בבניין בו מתקיים הפרויקט, שלנכסיהם צמודים לפחות 80% מהשטחים המשותפים בבניין.

יש לשים לב כי בכל מקרה בו הושג הרוב הדרוש, זכאים רוב בעלי הזכויות בהתאם לאופי הפרויקט לפנות בתביעה כנגד בעלי הזכויות הסרבנים למפקחת על רישום המקרקעין, וזה רשאי לחייב את המיעוט הסרבן לחתום על ההסכם והמסמכים הנלווים לפרויקט.

יובהר, כי לאחרונה חלה התקדמות משמעותית ומרחיקת לכת בפסיקת המפקחת ובתי המשפט בהליכים מסוג זה כנגד בעלי הזכויות הסרבנים, כאשר הערכאות המשפטיות החלו להשית סכומי פיצוי גבוהים מאוד כנגד בעלי הזכויות הסרבנים בנוסף לאישור העסקה וחיובם לחתום על ההסכם מול היזם.

טיפ – התנהלות נכונה ועמידה על הדגשים האמורים בשיטה המנצחת תוביל לכך שבשלב חתימת ההסכם מול היזם הנבחר לא יהיו בעלי זכויות סרבנים, דבר אשר יחסוך זמן יקר והוצאות מיותרות ואף יכול למנף את זכויות הדיירים באופן משמעותי, שכן הם יקבלו הצעות מיזמים רציניים בעלי איתנות כלכלית !

 

המידע המובא לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, אלא מידע ראשוני וכללי. בכל מקרה מומלץ לקבל ייעוץ משפטי פרטני ויסודי.

כל המסתמך על מידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד. משרדנו לא יישא בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות על הדברים המובאים לעיל. אין באמור לעיל כדי ליצור יחסי עו”ד-לקוח מכל סוג שהוא.

 
צור קשר
close slider