נפגעת בתאונת דרכים? אנו נעריך שווי תביעתך

>>>נפגעת בתאונת דרכים? אנו נעריך שווי תביעתך
נפגעת בתאונת דרכים? אנו נעריך שווי תביעתך 2018-10-24T15:42:34+00:00

אנו חיים במציאות החשופה באופן יום יומי לתאונות דרכים ועל כן קיימת חשיבות רבה עבורך לדעת מהם זכויותיך אם עברת תאונת דרכים שכזו ומה שווי תביעתך.

ו’ נפגע בתאונת דרכים, כאשר אירעה התנגשות עזה בין אוטובוס שבו נסע לבין כלי רכב נוסף. בסופו של יום לאחר שנוהלו הליכים מול חברת הביטוח קיבל ו’ סך של כ- 672,000 ₪ מעבר לתשלומים אותם קיבל גם מהביטוח הלאומי.

צ’ נפגעה בתאונה וחברת הביטוח סירבה לשלם פיצוי ראוי, אלא סכום של כמה אלפים בודדים. נלחמנו, ביקשנו למנות מומחים רפואיים ובקשתנו התקבלה. חוות הדעת קבעו כי לצ’ נכות ובסופו של יום חברת שילמה את הסך של 446,000 ₪.

א’ נפגע באורח קל יחסית בתאונת דרכים. לאחר הצעות ראשונות נמוכות, הגשנו תביעה כנגד חברת הביטוח אשר הסכימה לשלם הסך של 150,000 ₪ מעבר לתשלומים מהמוסד לביטוח לאומי.

ח’ שהינו קטין נפגע ברגלו בתאונת דרכים שעה שנדרס ע”י רכב. בתחילה חברת הביטוח סברה כי הפיצוי צריך להיות נמוך, שכן לדעתה לא נגרם לקטין נזק משמעותי. לאחר דין ודברים עם החברת הביטוח היא התרצתה ושילמה את הסך של 500,000 ₪.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו חוק סוציאלי ומטרתו – לפצות כל מי שנפגע כתוצאה מתאונת דרכים שהיה מעורב בה רכב מנועי.

לצורך כך נקבע עקרון של “היעדר האשמה”, לפיו כל אדם שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי, ואין זה משנה אם היה אשם לקרות התאונה או לא.

בתביעות לפי חוק הפיצויים (תאונת דרכים), ממנה בית המשפט מומחה רפואי מטעמו אשר מעריך את נכותו של הנפגע ועל פי חוות הדעת יקבע שיעור הפיצוי לו זכאי הנפגע.

ההגדרה של תאונת דרכים, איננה פשוטה ואיננה כפי שהיא נתפשת ע”י הדיוטות, מאחר וקיימים אירועים רבים ואחרים שעשויים להיכנס להגדרה של תאונת דרכים כגון: פגיעה במהלך עלייה לרכב או ירידה ממנו, נפילה באוטובוס, פגיעה בעת תיקון דרך, פגיעה עקב ניצול הכוח המכאני של הרכב וכיו”ב.

המידע המובא לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, אלא מידע ראשוני וכללי. בכל מקרה מומלץ לקבל ייעוץ משפטי פרטני ויסודי.

כל המסתמך על מידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד. משרדנו לא יישא בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות על הדברים המובאים לעיל. אין באמור לעיל כדי ליצור יחסי עו”ד-לקוח מכל סוג שהוא.

 
צור קשר
close slider