תאונות דרכים – תאונות קשות

>>>תאונות דרכים – תאונות קשות
תאונות דרכים – תאונות קשות 2018-10-24T15:46:12+00:00

אנו נחשפים באופן יומיומי לתאונות דרכים קשות. בני משפחה קרובים, חברים ומכרים נאלצים לסייע למשפחות הנפגעים בתאונות הקשות, אך לעיתים נתקלים במחסומים בירוקרטים וקשיים בהבנת ההליכים.

תמיד חשוב להבהיר כי במצב דברים זה חשוב להיעזר בעו”ד מיומן בתחום. פנייה ראשונה לעו”ד, יכולה להקל על ניהול ההליך כולו, בין אם מדובר בעניינים רפואיים, משפטיים או כספיים.

להלן, אסקור מספר טיפים חשובים לטיפול בנפגעי תאונות דרכים קשות, בין אם מדובר בפגיעות קשות ובין אם מדובר, חס וחלילה, במוות.

אם מדובר בתאונת דרכים קשה והנפגע מצוי במצב של חוסר הכרה זמן רב ויש צורך להסדיר עניינים רכושיים וגופניים, הרי שניתן לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה למינוי אפוטרופוס לרכושו ולגופו של הנפגע, על מנת שניתן יהיה לנהל ענייניו.

אם יש צורך במינוי אפוטרופוס לנפגע בתאונת דרכים קשה, לצורך ניהול הליך משפטי ספציפי, הרי שאדם “קרוב” (אב, אם, אישה, ילד) יכולים להגיש תביעה ולבקש מבית המשפט הדן בתיק את המינוי אד הוק, בעניין הספציפי לשמו הוגשה התביעה.

אם אדם נפטר, חס וחלילה, כתוצאה מתאונת דרכים קשה, הרי שכדי להסדיר הליכים בירוקרטיים ואף משפטיים, יש צורך בהוצאת צו ירושה או בקשה לקיום צוואה אם המנוח/ה השאיר אחריו צוואה שכזו.

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע מנגנוני פיצוי “פשוטים יותר” בקבלת הפיצוי עבור נפגעי תאונות דרכים קשות.

קיימים מקרים בהם אדם שוכב בבית החולים או במרכזי שיקום שונים משך תקופה ארוכה. הנפגע לא עובד, לא מפרנס ואין הכרח כי תהא לו או לתא המשפחתי שלו הכנסה .

במקרה זה משפחת הנפגע /או התלויים בו יכולים לפנות לחברת הביטוח המבטחת את הרכב בו נפגע האדם, בבקשה לקבלת תשלום תכוף, בגין הוצאות היתר שנגרמו להם עקב התאונה, כגון הוצאות רפואיות, הוצאות אשפוז, הוצאות לצורכי ריפוי וסיעוד, צרכי מחייה וכיוצ”ב.

אם החלטת חברת הביטוח לא מספקת או שאין תגובה “מהירה מספיק” ניתן להגיש את הבקשה לבית המשפט.

יש צורך באיסוף כל נתוני ההשתכרות של הנפגע או המנוח על מנת שניתן יהיה למקסם את הפיצוי המגיע בעת תאונת דרכים קשה.

יש צורך באיסוף כל הקבלות ו/או האישורים בקשר עם הוצאות שנגרמו בעטיה של תאונת דרכים קשה בכדי שניתן יהיה לתבוע אותם מחברת הביטוח.

המידע המובא לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, אלא מידע ראשוני וכללי. בכל מקרה מומלץ לקבל ייעוץ משפטי פרטני ויסודי.

כל המסתמך על מידע זה עושה זאת על אחריותו בלבד. משרדנו לא יישא בכל אחריות לכל נזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות על הדברים המובאים לעיל. אין באמור לעיל כדי ליצור יחסי עו”ד-לקוח מכל סוג שהוא.

 
צור קשר
close slider